Sign In

Skip Navigation Linksbulut-bilisim

Mobil Menü
​​
Bulut Bilişim Sertifikasyon Programı​

               
120 SAAT

Bilge Adam Akademi'nin yeni nesil bulut eğitimleri; bulut bilişimin temelleri, servislerinin kullanımı ve yapılandırılması, Azure Virtual Machines, Azure Active Directory entegrasyonları ve Office 365 gibi konuları içerir. ​

Bu program Microsoft Azure platformu konusunda kariyer hedefi olan katılımcılara sağlam bir temel oluşturur. Azure üzerinde çözümler geliştirecek sistem yöneticileri, yazılım geliştiriciler ve veritabanı yöneticilerine ise giriş seviyesinde bilgi sağlar. Ayrıca MTA: IT Infrastructure, MCSA: Office 365 ve MCSA: Cloud Platform gibi sertifikaları için gerekli altyapıyı oluşturur. ​

​​ ​​​

H​​ede​fler​​​​​

 • Şirketlerin ihtiyacı olan bulut bilişim hizmet ve çözümlerini planlamak.

 • Bunların kurulumlarını yapabilmek ve servislerini yönetebilmek.

 • Şirketlerin bilişim altyapısındaki sistemleri yönetebilmek.

 • Sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz ve benzeri bilgi işlem hizmetlerini bulut üzerinden sunabilmek.

 • Şirketin tüm verilerini yedekleyebilmek ve yerel iş sürekliliğini sağlayabilmek.

 • ​Şirket personelinin ve müşterilerinin hizmetlere her yerden, her cihazdan, güvenilir ve kesintisiz olarak erişim sağlaması için gerekli altyapıları kurgulayabilmek.

 • Yetkinliklerinizi Microsoft sertifikaları ile belgelemek.

Katılımcı Profili

Bulut servisleri; erişilebilirlik, yedekleme ve güvenlik süreçlerini kolaylaştıran trend altyapıları anlamak, kullanmak ve geliştirmek için tasarlanmış olduğundan, şirket ihtiyaçları için çözüm niteliğindedir. Bulut eğitimleri de bu alanda talep gören ek bir uzmanlık sahibi olmak veya mevcut işini geliştirmek isteyen kişilere önemli avantajlar sunar.​​​​   

​Üniversitelerin endüstri, makine, fizik, matematik, istatistik, maden, metalürji, işletme, iktisat vb. kariyer seçenekleri kısıtlı bölümlerinden mezun olanların 4-6 aylık MTA, MCSA, MCSE ve HCNA gibi sistem uzmanlığı sertifikasyon programlarında başarılı olma şansları ve aranılan kişiler olma olasılıkları son derece yüksektir. Bununla birlikte bulut eğitimleriyle uzmanlık anlamında farklılaşacaklardır.   

Katılımcılar sanallaştırma, Active Directory ve veritabanı kavramlarının yanı sıra web siteleri hakkında temel seviyede bilgi sahibi olmalıdır. Ayrıca Sistem Sertifikasyon Programı’nın %60’ını tamamlamış düzeyde bilgiye sahip olunması gerekir. Bilge Adam Akademi mezunları haricindeki katılımcıların en az bir yıllık sektör tecrübelerinin bulunması önerilir.​   

   

İçerik​

​Kod Eğitim Süre Tek Ders
40369​ Cloud Fundamentals - Office 365 and Intune 20 saat​ Evet​
10979 Microsoft Azure Fundamentals 20 saat Evet
20347 Enabling and Managing Office 365 40 saat Evet
20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions 40 saat Evet

​Sertifikasyon​​

Bilge Adam Akademi Sertifikasyonu   

 • Eğitim sonunda, en az %70 devam oranını sa​​ğlayan öğrencilerimiz Bilge Adam Akademi ve Microsoft katılım sertifikalarını almaya hak kazanırlar.   

 • Sertifikasyon programlarının belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa eğitim sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 70 ve üstünde olan öğrencilerimiz Başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.​

 • ​Öğrencilerin, Bilge Adam Akademi'nin kendilerine sunduğu Başarı sertifikalarını alabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları eğitim paketinin belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.

Uluslararası Sertifikasyon   

 • Eğitimini aldığınız konulardaki yetkinliğinizi uluslararası düzeyde kanıtlamak için yetkili sınav merkezlerinde düzenlenen ücretli sertifikasyon sınavlarına katılabilirsiniz.   

 • IT kariyeri yapmayı düşünenler için çok güçlü bir çıkış noktası ve katılımcıların gelecekteki mesleki yaşamlarına yapmış oldukları çok değerli bir yatırım olan bu sertifikalara sahip olmanız, yetkinliklerinizi dünyanın her yerinde belgelemenizi sağlar.   

 • Sertifikasyon programını tamamladıktan sonra ilgili sınavları başarıyla vermeniz halinde aşağıdaki sertifikalara sahip olabilirsiniz:
  • ​MTA: IT Infrastructure
  • MCSA: Office 365
  • MCSA: Cloud Platform

​Kariyer Seçenekleri

 • Günümüzde bilişim sektörü kavramı, çok geniş bir alanı tanımlamaktadır. Teknolojiye, ihtiyaçlara ve kullanılan bileşenlere bağlı olarak, bilişim sektörü içerisinde çok farklı meslekler ortaya çıkabilmektedir.

 • Bunun yanında bilgi ve deneyim seviyesi arttıkça, daha farklı organizasyonel seviyelerde çalışmak mümkün olabilmektedir. Genellikle teknik destek uzmanlığı ile başlayan kariyer yolu IT departmanlarında en üst kademe olan Chief Information Officer'lığa (CIO) kadar ulaşabilmektedir. Ayrıca bir girişimci olarak kendi Startup'ınızı kurmanız da mümkündür. Tüm bunlar, kişilerin kendilerini sürekli geliştirmelerine bağlıdır.

 • Bulut bilişim eğitimleri; yeni teknolojilere ve çözümlere geniş yelpazede bakmanızı, gelişiminizi ve dikey uzmanlıklara geçişinizi sağlar. Sertifikasyon programımızdan mezun olan bir kişi;
  • Bulut Bilişim Uzmanı
  • Bulut Sistemleri Yöneticisi
  • Bulut Bilişim Danışmanı
  • Bulut Ürün Yöneticisi gibi farklı unvanlarla çalışabilmektedir.​​​

Açık sınıf bulunamadı. Bu konuyla ilgili size özel eğitim çözümleri ve diğer seçenekler için 444 33 30’u arayabilirsiniz.

Bulut Bilişim Eğitimi
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Muhasebe alanında kariyer yapmaya karar verdiğimde hiçbir bilgim ve deneyimim yoktu. Ama ben bu alanda yükselmek istiyordum ve Bilge Adam’a kayıt oldum. Hem hocamın özverisi hem de benim istekli olmamla birlikte ilk iş tecrübemi kazandım. Şimdi...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
BURAK E. / İZMİR
İçerik bu kadar zincirleme ve zengin olamazdı. Bilge Adam'ın sektörde lider olduğu ortada....
ONUR K. / İZMİR
Verilen eğitim beklentimin çok çok üzerinde. Teorik ve uygulama olarak üst düzey ve anlaşılabilir...
icon EĞİTİM BUL
Bilge Adam Akademi eğitimlerini ister sertifika programı çerçevesinde paket halinde, ister ihtiyaçlarınız doğrultusunda tek ders olarak alabilirsiniz. Lütfen aradığınız eğitimi yazınız veya ilgilendiğiniz eğitim tipini ve alanını seçiniz.

VEYA

ALAN SEÇİNİZ
EĞİTİM TİPİ SEÇİNİZ