Sign In

Skip Navigation Linkskullanici-deneyimi-ux-tasarimi

Mobil Menü
Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı


60 SAAT

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı eğitiminde katılımcıların “User Experience” yani UX kavramına hakim olarak; kullanıcı odaklı tasarım teknikleri, kullanıcı verilerinin analizi, persona ve UX için prototip oluşturmanın yanı sıra çoklu cihaz tasarım standartlarını öğrenmeleri hedeflenir.

Sketch eklentileri ve şablonlarıyla tasarım verimliliğini arttırmak, iş akışları oluşturmak ve daha iyi kullanıcı deneyimleri için duyarlı tasarım örnekleri üretilen eğitimde, Adobe Photoshop ile kullanıcı arayüzü (UI) ve UX odaklı tasarım altyapısı anlatılarak; tasarım süreçleri, proje eskizleri ve mock-up oluşturma teknikleri öğretilir.

Ardından Adobe Illustrator ile web ve uygulama tasarımının temelleri açıklanarak, Illustrator’da semboller, şekiller, katmanlar, stiller, metin araçları vb. ile nasıl proje eskizleri oluşturulabileceği gösterilir.

Son olarak Adobe XD programı ile UI ve UX tasarımları ve prototipleri oluşturmanın temelleri anlatılıp; programın arayüzü, temel araçları, çalışma alanları, katmanlara içerik ekleme, projeye etkileşim ekleme, içeriği dışarı aktarma ve projeyi paylaşma özellikleri öğretilir.

​​​​​​​​​​​​​​​

K​imler İçindir?

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı eğitimi; başta grafik tasarımcı, dijital tasarımcı, web arayüz tasarımcı, Front-End Developer veya yazılım geliştiriciler olmak üzere, UX alanında kendini geliştirmek ya da kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenler için uygundur.

Bu eğitime kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı konusunda deneyimli olan görsel iletişim uzmanlarının yanı sıra satış eğilimini artırmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen, özellikle de e-ticaret sitesi yöneten dijital pazarlama uzmanları katılabilirler.


Eğitim ​​​​​İ​çeriği​​​​​​​​

 • Kullanıcı Veri Analizi
 • Persona Oluşturma
 • Prototip Oluşturma
 • Çoklu Cihaz Tasarımı
 • Fikir Süreçleri
 • Senaryo ve Storyboard Oluşturma
 • Kâğıt Prototipleme
 • UX için Sketch
 • UX için Adobe Illustrator
 • UX için Adobe Photoshop
 • Adobe XD
 • Uygulama Planlama

Sertifikalar

 • Eğitim sonunda %80 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz Bilge Adam Akademi Katılım Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Eğitim Takvimi

Planlanmış eğitim tarihlerini + butonuna tıklayarak, aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

* Eğitim süreleri, içerikteki tüm konuların eksizsiz işlenmesi şartıyla sınıf mevcuduna göre kısalabilmektedir.​​​​​​​​​

​​​​

Açık sınıf bulunamadı. Bu konuyla ilgili size özel eğitim çözümleri ve diğer seçenekler için 444 33 30’u arayabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Bilge Adam Akademi'de eğitim almayı tercih etmemin en önemli sebebi köklü bir firma olması ve eğitim aldıktan sonra kapıların daha çok açılacağını düşünmem oldu. Eğitim sürecim çok iyi geçti, özellikle eğitmenimin üzerimdeki emeği çok...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
ONUR K. / İZMİR
Verilen eğitim beklentimin çok çok üzerinde. Teorik ve uygulama olarak üst düzey ve anlaşılabilir...
ÖZLENEN Ş. / FATİH
Kendimi bildim bileli Bilge Adam hep vardı, ortaya çıkışından ziyade “Sebat edebilmesinin ve...
icon EĞİTİM BUL
Bilge Adam Akademi eğitimlerini ister sertifika programı çerçevesinde paket halinde, ister ihtiyaçlarınız doğrultusunda tek ders olarak alabilirsiniz. Lütfen aradığınız eğitimi yazınız veya ilgilendiğiniz eğitim tipini ve alanını seçiniz.

VEYA

ALAN SEÇİNİZ
EĞİTİM TİPİ SEÇİNİZ
-->