Sign In

Skip Navigation Linksneden-bilisim-egitimi

Mobil Menü

Neden Bilişim Eği​timi?​


İş yazılımları, çalışma hayatının hemen her alanında kullanılır. Bu nedenle bilişim eğitimi, iyi bir iş bulmanızı ve mesleki değerinizi artırmanızı sağlar. Bilişimin kendini en sık yenileyen alan olması dolayısıyla bilişim eğitimi için hiçbir zaman erken veya geç değildir. Her yaşta alınabilir ve süreklidir. "Yaşam boyu eğitim" döngüsünü esas alan Bilge Adam'ın eğitimleri, iş yaşamının güncel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır.

Y​azılım ve Sistem Uzmanı İhtiyacı​​​​​​​​

Son yıllarda bilişim dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler nedeniyle hemen hemen tüm iş kollarında aranan elemanların nitelikleriyle yükseköğretim kurumlarından mezun olanların nitelikleri arasında boşluk ortaya çıktı. Hem özel sektör hem de kamu kurumları, nitelikli yazılımcılar ve sistem uzmanları bulmakta büyük güçlük çekiyor. Türkiye'de her yıl 70.000 yazılımcıya ihtiyaç duyulurken, sistem ve network alanında gereken uzman sayısı 100.000'i aşmış durumda. Başta Avrupa ve ABD olmak üzere tüm dünyada teknoloji uzmanı açığı giderek artıyor. Örneğin, Avrupa'da 2020 yılına kadar dijital beceri eksikliğinden dolayı 900.000 boş pozisyon oluşacağı öngörülüyor.

Dolayısıyla kodlama, veritabanı, web ve mobil programlama, sistem, ağ, siber güvenlik, bulut bilişim vb. konularda alınan kaliteli eğitimler, katılımcıları aranan uzmanlar haline getiriyor. Bilişim çalışanları aynı seviyede diğer pozisyonlardaki elemanlara oranla %40* daha fazla kazanırken, sürekli yükselebilecekleri kariyer seçeneklerine sahip olabiliyorlar.

 

* Capital Dergisi'nin araştırmasına göre

Tasarım ve Sosyal Medyanın Gücü

Günümüzde her iş kolunda tasarım özel bir öneme sahip. Dijital tasarım uzmanlıkları, farklı sektörlere yayılmış kariyer fırsatları barındırıyor.

Grafik ve dijital tasarım eğitimleri sayesinde günümüzde hemen her kurumun ihtiyaç duyduğu becerileri edinerek, yaratıcılığınızı teknik bilginizle birleştireceğiniz işlerde çalışabilirsiniz.

Benzer bir durum dijital medya alanında da söz konusu. Sosyal medyanın ve dijital pazarlamanın her geçen gün daha fazla güç kazandığı iş dünyasında, kurumların ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikteki çalışanlara talep giderek artıyor.

Teknik çizim ve 3D eğitimleri ise başta tasarım, mimarlık ve mühendislik dallarında eğitim alan öğrencilerin, kullanacakları yazılımlarda piyasa koşullarının gerektirdiği yeterliliklere sahip olmalarını sağlıyor.

     

Üretkenlik; ERP ve Muhasebeden Geçiyor

Günümüzde her şirketin bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı kullanması gerekmektedir. Kullanmayan şirketler üretimlerini, depolarını, stoklarını, satışlarını, kârlılıklarını vb. doğru bir şekilde takip edememektedir. Bu nedenle de ulusal ve uluslararası rekabette geri kalmakta ve eninde sonunda iflas etmektedirler. 

Bilişim, tüm sektörlere etki ettiği için muhasebe ve ERP alanlarında güncel teknolojik yetkinliklerle donanmış profesyoneller ön plana çıkıyor. Özellikle toplam %67,2 pazar payına sahip olan SAP ve Logo programlarını kullanabilmek için gerekli eğitimi almak, kariyerinizde fark yaratmanızı sağlıyor.

Neredeyse tüm iş kollarında ihtiyaç duyulan Microsoft Office uygulamalarını doğru kullanabilmenin işverenler için standart bir beklenti haline geldiği ise yadsınamaz bir gerçek.

     

Yurt Dışında Çalışma İmkânı

Bilişim eğitimleri dikey uzmanlaşma sağlayacak sayısız seçenek barındırıyor. Üstelik bilişimin sunduğu iş fırsatları ülkemizle de sınırlı değil. Bilge Adam Akademi'de aldığınız eğitimin ardından, yetkili sınav merkezlerinde ilgili teknoloji üreticilerinin ücretli sınavlarına girerek, beceri ve yetkinliklerinizi belgeleme olanağınız bulunuyor. Böylece sahip olacağınız uluslararası geçerlilikteki sertifikalarla dünyanın her yerinde çalışma imkânına sahip olabilirsiniz.​         
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Bilge Adam’da verilen eğitim sadece somut olarak verilen mesleki bilgiden çok; mesleği, olayları ve bilgiyi yönetim sürecinde doğru düşünmeyi de öğretiyor. Japonlar çocuklarına balık vermek yerine balık tutmayı öğretirlermiş, Bilge Adam’daki...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
YASİN Y. / İZMİR
İçerik fazlasıyla yeterli. Eğitmenimizin diksiyonu ve teknik donanımı iyi. İhtiyaçlarımız...
ONUR K. / İZMİR
Verilen eğitim beklentimin çok çok üzerinde. Teorik ve uygulama olarak üst düzey ve anlaşılabilir...
icon EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Bul

Bilge Adam Akademi şubelerinde alabileceğiniz eğitimleri görmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.
-->