Sign In
​​

Hakkımızda

1997 yılında kurulan Bilge Adam Bilişim Grubu; Akademi, Uzman Kaynakları, Yazılım ve Altyapı olmak üzere dört uzmanlık bölümüyle hizmet veriyor. 700’ün üzerinde çalışanıyla ‘Bilişimde İnsan’ın gelişimine ve katma değerine odaklanan Bilge Adam, bilişim eğitimi ve entegre hizmet konusunda Türkiye’nin en büyük kuruluşudur. 

Bilge Adam Akademi geleceğin çalışan profiline ve bireylerin yaşam boyu eğitim döngüsüne yatırım yapmayı ilke edinmiştir. İş yaşamında kullanılan yazılımlar ve teknolojiler üzerine eğitim veren Bilge Adam Akademi, alanında Türkiye'nin en köklü ve en büyük kurumudur. Binlerce mezunuyla Türkiye'nin en çok tercih edilen bilişim eğitimleri kurumu Bilge Adam Akademi, bireysel ve kurumsal eğitimlerini 4 ildeki 7 şubede sürdürmektedir. 

Microsoft, Adobe, Autodesk, Huawei, Google ve VMware gibi endüstrinin her biri kendi alanında lider markalarının Türkiye'deki yetkili eğitim merkezi olan Bilge Adam Akademi, dünya standartlarındaki eğitim altyapısı ve öğrencisine sunduğu ayrıcalıklı kariyer hizmetleriyle Türkiye'nin dijital geleceğini şekillendiren başlıca kurumlar arasındadır. 

Bilge Adam Akademi eğitimleri uygulamaya dayalı modellerle, güncel içeriklerle, güçlü bir altyapı ile konforlu sınıf ortamlarında gerçekleştirilir. Bilge Adam Bilişim Grubu'nun diğer iş birimlerinde edindiği kurumsal tecrübelerini tüm eğitimlerinde değerlendirir. Bilişim sektöründeki gelişmeler ve sektör ihtiyaçları gözetilerek oluşturulan eğitim içerikleri mezunların sektöre adaptasyonunu kolaylaştırır. 

Microsoft tarafından 2002 yılından bu yana 10 kez 'Yılın Eğitim Çözümleri İş Ortağı' seçilen Bilge Adam Akademi, aynı zamanda Microsoft'un tüm dünyadaki 1.700 Yetkili Teknik Eğitim Merkezi arasından sadece 13 kurumu seçerek oluşturduğu Dünya Eğitim Danışma Konseyi'nin tek Türk üyesidir. Bilge Adam Akademi buna ek olarak Leading Learning Partner Association'ın (LLPA) her biri kendi ülkesinin önde gelen IT eğitim kurumları olan 23 üyesinden biridir. 

Bilge Adam Uzman Kaynakları, kurumlara dönemsel veya tam zamanlı bilişim uzmanları sağlar. Yazılım bölümü sektörel paket yazılımlarının yanı sıra şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik özel projeler ve uygulamalar geliştirir. Altyapı bölümü ise yönetilen hizmetler sunar ve bakım-destek hizmetleri verir. Ayrıca tüm uzmanlık bölümleri konularında danışmanlık da sağlar. 

Türkiye'nin önde gelen çok sayıda şirketiyle çalışan Bilge Adam'ın kurumsal hizmetleri; büyük işletmeler, stratejik müşteriler ve kamu gibi farklı seviyelerde sunulur.​ ​​