Seçme ve Yerleştirme

BilgeAdam Teknoloji’nin bilişim alanında sunduğu Seçme ve Yerleştirme (Search & Selection) hizmetiyle, firmaların kendi kadrolarına dahil edecekleri BT uzmanı ihtiyaçları karşılanır.

Personel taleplerinin detaylı bir şekilde değerlendirildiği bu hizmet tipinde, müşteri kriterlerine en uygun BT profesyonelleri BilgeAdam Teknoloji'nin geniş yetenek havuzundan seçilerek, talepte bulunan kurumlarda tam zamanlı olarak çalışmak üzere işe yerleştirilir.

Günümüz dünyasında BT sektöründeki yetkinlikler ve teknolojiler çok hızlı değişmektedir. Bu durum nitelikli personele ulaşmada, doğru adayı hızlı ve efektif bir şekilde seçmede ve uygun adayı işe almada da etkisini göstererek, şirketlerin İnsan Kaynakları departmanlarını oldukça zorlamaktadır.

BilgeAdam Teknoloji, belirlediği adayları İK mülakatı, Teknik Seviye Tespit Sınavı ve Teknik Danışman mülakatlarından geçirdikten sonra; başarılı olanları müşterilerine sunar. Böylece kurumların İnsan Kaynakları ve diğer teknik departmanlarına uygun adayı hızlıca bulup, istihdam etmelerinde destek olur.

BilgeAdam Akademi'nin nitelikli bilişim eğitimlerinden mezun olan öğrencileri de BilgeAdam Teknoloji’nin yetenek havuzunun en önemli kaynaklarından birini oluşturur. BilgeAdam Teknoloji’yi rakiplerinden ayıran bu unsur, BilgeAdam Akademi Mezun Portalı sayesinde her geçen gün zenginleşmektedir.

Seçme ve Yerleştirme Avantajları

  • Teknolojinin spesifik alanlarına yönelik ihtiyaç duyulan her kademedeki pozisyon için hızlı ve doğru hizmet
  • Kurum kültürüne özel çözümler sayesinde ideal adaya ulaşmak
  • Süreçlerinin alanında uzman danışmanlar tarafından, yetkinlik bazlı mülakatlar doğrultusunda yürütülmesi
  • Geniş özgeçmiş bankasından faydalanılarak, süreçlerin hızlı ilerletilmesi
  • İhtiyacın iyi analiz edilip, kurum yapısına ve pozisyona en uygun adayın işe yerleştirilmesi
  • Aday belirleme, personel seçimi ve işe alım süreçlerindeki risklerin azaltılması

Seçme ve Yerleştirme Süreçleri

BilgeAdam Teknoloji, her şirket ve gereksinimleri farklı olduğu için işe Seçme ve Yerleştirme hizmeti sunacağı müşterileri tanımakla başlar. Firma talebiyle ilgili teknolojide uzman bir seçme ve yerleştirme danışmanı veya ekibi, müşteriyi yerinde ziyaret ederek, beklentiler ve amaçlar hakkında bilgi edinir. İhtiyaç analizi yapıldıktan sonra da müşterileri ile birlikte en doğru personelin bulunması için çalışılır.

1. Personel Talebi

Talepte bulunan müşterimizden, aradığı personel profilinin tarif edileceği “Personel Talep Formu” istenir. Aranılan personelin tüm nitelikleri; verilecek görevin ve projenin detaylı iş tanımı, çalışma saatleri, kullanılacak teknolojilerin detaylandırılması ve çalışacak kişiye verilecek “Ekonomik Paket” bilgileri bu formda yer alır.

2. Aday Araştırma

Türkiye'de bulunan BT profesyonellerinin büyük bölümüne erişebilecek, zengin bir networke sahip olan BilgeAdam Teknoloji, Dış Kaynak Danışman olarak görev yapabilecek adaylarını bulurken, bünyesindeki danışmanların yanı sıra BilgeAdam Akademi mezunları, online kariyer siteleri, teknik mail grupları, BT ile ilgili vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları, yazılı ve görsel basın vb. mecralardan faydalanır. Araştırma süreci sonunda, firma taleplerine en uygun bulunan adayların değerlendirme aşamasına geçilir.

3. Aday Değerlendirme

Araştırılan CV'ler arasından, teknik danışmanların pozisyon için uygun gördükleri adaylarla telefon mülakatı yapılır. Telefon mülakatındaki elemeden sonra, Seçme ve Yerleştirme Danışmanlarınca BilgeAdam Teknoloji ofislerinde gerçekleşen, yüz yüze mülakat aşamasında adaylar değerlendirilmeye devam edilir. Adaylar, ilgili teknolojilerdeki teknik yazılı sınavlardan da pozitif sonuç alırlarsa, sürece olumlu devam edenler, BilgeAdam Teknoloji’nin alanında uzman teknik danışmanlarınca son teknik mülakata tabi tutulur.

4. Aday Yönlendirme

Uygunluğu tescil edilen adaylar; CV'leri, sınav sonucu, BilgeAdam Teknoloji mülakat notu ve teknik danışmanın mülakat notu ile birlikte müşteri firmaya (isim, iletişim ve son işyeri bilgileri kapalı) kısa liste şeklinde sunulur. Müşteri firmanın uygun bulduğu adaylar ile görüşme organizasyonu ile bu görüşmeden olumlu olan adayların referans, diploma, sertifika bilgilerinin kontrolü BilgeAdam Teknoloji tarafından gerçekleştirilir.

ARADIĞINIZ UZMANLAR BURADA

Kısa / Uzun Dönem Uzman Sağlama veya Seçme ve Yerleştirme
hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

UZMAN TALEP EDİN
icon
ÇÖZÜM VE HİZMETLER
icon

ÜRÜNLER

İLETİŞİM KURUN

Çözüm, hizmet ve ürünlerimiz hakkında
detaylı bilgi için bizimle irtibata geçin.

BİZE ULAŞIN